Fantastyczna szwajcarska kadra wypracowała awans do ćwierćfinałowej fazy zmagań Euro 2020! Kadra narodowa Francji została pokonana i nie będzie w stanie zdobyć pucharu Mistrzostw Europy!

Kibice piłki nożnej byli świadkami fantastycznego pojedynku na murawie w Bukareszcie na wieczór poniedziałkowy. Spotkanie pomiędzy kadrą narodową Szwajcarii, a ekipą Francji zafundowało mnóstwo fenomenalnych emocji, a niezbyt dużo fanów spodziewało się tego. Dopiero po konkursie rzutów karny ujrzeć mogliśmy wygranego starcia, a gracze obu zespołów grali dobrze. Piłkarze francuskiej drużyny narodowej wyśmienicie rozpoczęli połowę numer dwa, gdy 2 gole ustrzelił Benzema Karim, jednak jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy drużyny Szwajcarii. Zdawać się mogło, iż jakiekolwiek emocje podczas tego pojedynku właśnie zakończyły się, w chwili gdy na 3:1 trafienie ustrzelił Paul Pogba. Jednak piłkarze szwajcarskiej drużyny nie zamierzali odpuszczać i niespodziewanie dali radę doprowadzić do remisu. Główny sędzia tego spotkania był bez wyjścia i musiał poprosić piłkarzy na dodatkowe trzydzieści minut meczu. O rozstrzygnięciu spotkania musiały zadecydować strzały z 11 metrów, gdyż dodatkowy czas rozgrywki również nie pozwolił na obejrzenie końcowego rozstrzygnięcia. W ciągu konkursu jedenastek lepsza okazała się szwajcarska narodowa kadra, która wygrała rezultatem pięć do czterech. W ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2020 gracze kadry Szwajcarii zmagać się będą z kadrą narodową Hiszpanii.