Fantastyczne emocje w batalii finałowej zmagań Ligi Europejskiej! Villarreal zwyciężył United z Manchesteru i tym samym zdobył trofeum!

Ogromna liczba piłkarskich fanów oczekuje na finałowe mecze najchętniej oglądanych zmagań i to nie jest żadną tajemnicą. Za dwa tygodnie rozpoczną się Mistrzostwa Europy, co oznacza że będziemy widzami wielkiej liczby meczów piłkarskich. Przed tym jak to jednak się wydarzy na na oczekują finałowe batalie w najchętniej oglądanych drużynowych rozgrywkach. Znamy już zwycięzcę tych rozgrywek, gdyż jeden z finałowych meczów jest za nami. Mowa tutaj oczywiście o zmaganiach Ligi Europejskiej. Kilka dni po finałowej batalii Ligi Europejskiej nadejdzie czas na poznanie rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, ale obecnie mamy zamiar skoncentrować się na tych rozgrywkach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Villarreal oraz Czerwonych Diabłów. W finałowym pojedynku obecność tych dwóch ekip zapowiadała, iż na sympatyków piłkarskich czekało pasjonujące widowisko. Pojedynek ten był faktycznie urzekający.

Powinniśmy pod uwagę wziąć fakt, iż finałowy pojedynek zmagań europejskiej ligi był rozgrywany na stadionie gdańskiej Lechii w Polsce. Nie podlega wątpliwości to, że to jest wielki honor dla naszego państwa, że mieliśmy okazję ugościć dwie tak bardzo dobre drużyny. Menadżerem zespołu CF Villarreal jest Emery Unai, który jest rozpoznawalny z faktu, iż potrafi wygrywać w finałowych spotkaniach zmagań Ligi Europy. Pomimo to, że prowadzony przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworytem w spotkaniu z Czerwonymi Diabłami, to właśnie piłkarze Villarreal zdołali zdobyć premierową bramkę w tym finałowym pojedynku. Ole Gunnara Solskjaer'a piłkarze dostali szansę aby trafieniem odpowiedzieć. Mecz się skończył wynikiem remisowym i dlatego sędzia prowadzący mecz był zobligowany zaprosić piłkarzy na 30. minutową dogrywkę. Kibice piłki nożnej w czasie dogrywki nie mieli możliwości podziwiać trafień i z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie zaprosił graczy na rzuty karne. Jedenastki zawierają dużo losowości i będzie rozsądnie mieć na uwadze fakt. W spotkaniu tym lepszą drużyną się okazał Villarreal CF trenowany przez Unai'a Emery'ego, który triumfował rezultatem 11:10. Niesamowity to był konkurs jedenastek. Nie strzelenie karnego Davida de Gea, a więc golkipera Czerwonych Diabłów zadecydowało o wygranej zespołu z Hiszpanii.