Kadra Ukrainy ograła szkocką reprezentację i rywalizować będzie w finałowym spotkaniu baraży o mundial!

W minionym tygodniu sympatycy piłkarscy ze Starego Kontynentu z zaciekawieniem oczekiwali na mecz narodowego zespołu Ukrainy z narodową drużyną Szkocji. Jeszcze parę miesięcy temu byłoby to w pełni normalne spotkanie, jednak okoliczności uległy zdecydowanej zmianie. Na samym początku to starcie barażowe miało zostać rozegrane trzy miesiące temu, jednakże kłopotem była inwazja rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zapytała o przesunięcie meczu barażowego, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska FIFA. Świeży termin został ustalony na czerwiec i obydwie reprezentacje były uszykowane do pojedynku. Faworyta do triumfu w tym barażowym meczu z całą pewnością było bardzo ciężko wskazać. Piłkarze kadry Ukrainy podchodzili do tego barażowego pojedynku z bardzo dużą zawziętością, aby zaprezentować światu, iż są zmotywowani a także naszykowani do rywalizacji na boisku.

Z kolei narodowa kadra Szkocji to starcie zamierzała potraktować jak wszystkie inne. Trener krzyczał do swoich zawodników od pierwszej minuty, że muszą być skupieni i nie mogą pomylić się. Drużyna narodowa Ukrainy słynie z tego, że potrafi konstruować naprawdę błyskawiczne kontry, które z reguły oznaczają gola. Należy mieć świadomość tego, że to spotkanie było naprawdę niezwykle ekscytujące. Reprezentanci Ukrainy jednak byli tego dnia zdecydowanie lepiej przygotowani od swoich przeciwników. W trzydziestej trzeciej minucie udało im się zdobyć bramkę numer jeden, kiedy do bramki zdołał trafić Andrij Jarmołenko. Pierwsza połowa starcia była pokazem fenomenalnej gry graczy z Ukrainy, którzy dobrze odpierali akcje ofensywne zespołu narodowego Szkocji. Wynikiem 1 do 0 dla ukraińskiej kadry narodowej skończyła się pierwsze 45 minut meczu. W trakcie drugiej połowy spotkania mieliśmy możliwość obserwować aż trzy gole. Raz do siatki trafiali Szkoci, a dwukrotnie gracze zespołu Ukraińskiego. Mecz zakończył się rezultatem 3:1 na korzyść Ukrainy. Dzięki zwycięstwu kadra Ukrainy wciąż ma szansę na wyjazd na mundial, który odbywać się będzie w Katarze.