Tottenham zwycięża mistrzów Anglii po golu w końcówce! Fantastyczne starcie mistrza rozgrywek angielskich i porażka w 26. kolejce!

Tottenham zwycięża mistrzów Anglii po golu w końcówce! Fantastyczne starcie mistrza rozgrywek angielskich i porażka w 26. kolejce!

Premier League jest obecnie najwybitniejszą ligą piłkarską na świecie i wielu fanów piłki nożnej z całego świata tak twierdzi. Angielska Liga od lat pielęgnowała swoją markę, a idealnym tego przykładem są wyniki oglądalności, które te zmagania osiągają co kolejkę. Trzeba ponadto zwrócić uwagę na fakt, że drużyny piłkarskie z Anglii niemalże co sezon fenomenalnie prezentują się w rozgrywkach europejskich. Bardzo dobrym dowodem tego jest chociażby fakt, że panującym aktualnie mistrzem Champions League jest Chelsea z Londynu, a więc klub z Premier League. Chrapkę na zwycięstwo w tych elitarnych europejskich rozgrywkach ma również Manchester City i do tego nie ma wątpliwości. Piłkarze mistrza Premier League dotarli do finału Ligi Mistrzów w zeszłym roku, lecz wtedy byli zmuszeni zaakceptować wyższość zespołu prowadzonego przez Thomasa Tuchela. To z pewnością był bardzo duży policzek dla szkoleniowca mistrza ligi angielskiej Guardioli, który w teraz trwającym sezonie zrobi wszystko, by sięgnąć po upragnione europejskie trofeum.

Mistrz Anglii jest na świetnej drodze, aby ułatwić sobie drogę po trofeum Ligi Mistrzów i należy mieć to na uwadze. Nad pozostałymi drużynami udało im się wypracować sporą przewagę w angielskiej ekstraklasie, co da im szansę dużo mocniej skupić się na europejskich pucharach. Piłkarze mistrza Anglii na weekend toczyli bój londyńskim Tottenhamem i bez żadnych wątpliwości nie spodziewali się tak wymagającego pojedynku. Od pierwszych minut drużyna Tottenhamu mocno ruszyła do ataku, czego wynikiem był gol już po czterech minutach pojedynku. Piłkarze z Manchesteru byli zmuszeni ruszyć do odrabiania strat. Bez żadnych wątpliwości piłkarscy kibice z Manchesteru byli szczęśliwi, w momencie, gdy piłkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Guendogan doprowadzając tym samym do remisowego rezultatu. Podczas drugiej połowy tego starcia do głosu znów doszli piłkarze Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, że to starcie skończy się wygraną Tottenhamu Hotspur, jednak w 92 minucie z karnego doprowadził do remisu Riyad Mahrez. W końcówce arbiter meczu zarządził karnego dla Tottenhamu Hotspur. Karnego na bramkę zamienił Kane, który tym samym zagwarantował komplet punktów dla swojej drużyny.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy