Warszawska Legia przejęła lokatę pierwszą w tabeli grupy C po tym jak pokonała moskiewski Spartak! Fantastyczny rezultat w I. kolejce zmagań Ligi Europy!

Warszawska Legia przejęła lokatę pierwszą w tabeli grupy C po tym jak pokonała moskiewski Spartak! Fantastyczny rezultat w I. kolejce zmagań Ligi Europy!

Warto sobie uświadomić, że drużyny z naszego kraju bardzo rzadko gwarantują swoim sympatykom pozytywne odczucia w europejskich zmaganiach. Co sezon kluby z PKO Ekstraklasy szybko ponoszą klęski w eliminacyjnych zmaganiach i kończą swoją przygodę w zmaganiach europejskich i przywykliśmy do tego. Kibice z Polski w trwającym w tej chwili sezonie mogli być jednak dużo mocniej zadowoleni z dyspozycji piłkarskich klubów. W ostatecznym rozrachunku do grupowych zmagań europejskich rozgrywek awansowała wyłącznie Warszawska Legia, jednak reszta drużyn podczas potyczek kwalifikacyjnych radziła sobie całkiem solidnie. Dzisiejszego dnia jednak mamy chęć się skupić na poczynaniach warszawskiej Legii, która podczas wieczoru w środę zainaugurowała walkę w grupowej fazie Europa League. W pierwszym pojedynku fazy grupowej przeciwnikiem był Spartak z Moskwy, a więc bardzo solidny zespół wywodzący się z Rosji.

Przed tym meczem wielu dziennikarzy jednogłośnie twierdziło, że warszawskiej Legii bardzo trudno może być postarać się o jakieś punkty. moskiewski Spartak w teorii zdawał się klubem znacznie bardziej trudniejszym i mistrz Ekstraklasy musiał się bardzo postarać, by wywalczyć chociażby remis podczas tego meczu. Sytuacja w trakcie meczu prezentowała się jednak trochę inaczej, co bez najmniejszych wątpliwości jest radosną wiadomością dla sympatyków futbolowych z naszego kraju. Zawodnicy szkoleni przez Michniewicza Czesława już od pierwszych minut tego meczu zagwarantowali zespołowi gospodarzy i w paru przypadkach znaleźli się blisko strzelenia bramki. Zawodnicy Spartaka z Moskwy bez najmniejszych wątpliwości byli naprawdę zdziwieni tym, w jaki sposób to starcie rozgrywają zawodnicy mistrza ligi polskiej. Bardzo rozsądna okazała się taktyka warszawskiej Legii i można było dostrzec w niej koncepcję na to starcie. Wszystko wskazywało na to, że starcie zostanie zakończone rezultatem remisowym w sytuacji, kiedy na tablicy wyników wybiła ostatnia minuta pojedynku. Jednak wówczas gracze mistrza Polski wyprowadzili błyskawiczną kontrę, która skończyła się golem dla gości zdobytym przez Kastratiego. Jeszcze pod koniec pojedynku zawodnicy Spartaka z Moskwy starali się jeszcze ustrzelić wyrównującego gola, jednakże brakło im kilku minut i to właśnie gracze mistrza polskie PKO Ekstraklasy mogli celebrować triumf.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy