Zaskakująca końcówka i zderzenie głównych faworytów w trakcie wyścigu GP Monzy! Ricciardo triumfował we Włoszech, a Lando Norris ugrał drugie miejsce!

Zaskakująca końcówka i zderzenie głównych faworytów w trakcie wyścigu GP Monzy! Ricciardo triumfował we Włoszech, a Lando Norris ugrał drugie miejsce!

W tej chwili trwający sezon F1 jest naprawdę pociągający i należy to podkreślić. Batalia o tytuł mistrza świata biorąc pod uwagę ubiegłe lata zdominowana została przez zawodników Mercedesa, a konkretnie Hamiltona. Kierowca z Anglii w poprzednim sezonie sięgnął po 7 mistrzowski tytuł Formuły 1, co dało mu możliwość zrównać się w sumie mistrzostw z legendarnym Schumacherem. W obecnym sezonie angielski zawodnik już nie ma aż tak łatwo w walce o ósmy tytuł mistrza Formuły 1. Zostało to spowodowane zjawieniem się w stawce Verstappena, który również myśli o tym, by wygrać tytuł mistrza świata. Już od pierwszego wyścigu rywalizacja między tymi kierowcami jest naprawdę bardzo zatwardziała i ciężko wskazać kto z tej dwójki na koniec sezonu będzie triumfować. Wyścig we Włoszech, czyli GP Monzy był kolejną rundą rywalizacji tych 2 kierowców. To naprawdę przyjemny tor dla szerokiego grona kierowców, a na przestrzeni tego weekendu na torze usiadł Kubica którego zadaniem było zastąpić Kimiego Raikkonena, który miał kłopoty ze zdrowiem.

Wielbicielom motoryzacji siedzącym na widowni eliminacyjne zmagania do wyścigu o GP Monzy dały naprawdę sporo pasjonujących doznań. Zaciętą batalię, z której najlepiej wyszli Ricciardo oraz Verstappen Max zagwarantował widzom start niedzielnego wyścigu. Dla ciągu wyścigu bardzo kluczowe były wizyty zawodników w boxach. To właśnie po zmianie ogumienia doszło do zaskakującego wypadku. W naprawdę ciasnym zakręcie trafili na siebie aktualny mistrz świata a także Max Verstappen i w momencie, gdy wyglądało na to, że to jest koniec rywalizacji, obaj kierowcy uderzyli się kołami, a samochód holenderskiego kierowcy wylądował na bolidzie kierowanym przez brytyjskiego kierowcę. Dla fanów motoryzacji siedzących na widowni to była z pewnością niespodziewana chwila, jednakże żadnemu z nich nic się nie stało. Kierowcy zespołu McLarena, którzy niedzielny wyścig skończyli na 2 czołowych miejscach skorzystali najbardziej na tej sytuacji. Ricciardo Daniel wygrał niedzielny wyścig, a na pozycji numer dwa uplasował się Lando Norris. To bez cienia wątpliwości świetne dokonanie dla drużyny McLarena.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy