Dwie bramki Lopeza oraz zwycięstwo wicemistrza Polski w pierwszym starciu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Dwie bramki Lopeza oraz zwycięstwo wicemistrza Polski w pierwszym starciu trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Futbolowi kibice z naszego kraju przywykli do tego, że w Europie polskie kluby nie odnoszą sukcesów. Fenomenalnym tego przykładem może być na przykład to, że najchętniej wspominanym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, że 6 lat temu Legia dostała się do rozgrywek grupowych Pucharu Europy. Co prawda nie udało się wówczas zakwalifikować do fazy pucharowej, jednakże przygoda mistrza Polski z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była niesamowicie interesująca. Bez najmniejszych wątpliwości nie można tak nazwać przygody z Pucharem Europy drużyny Lecha Poznań, który zdobył mistrzostwo Ekstraklasy w zeszłym sezonie. Już w 1. rundzie eliminacji ekipa Lecha z Poznania została wyeliminowana z batalii o Ligę Mistrzów. I chociażby dlatego musi rozgrywać mecze w najniższym szczeblu rozgrywek europejskich a konkretnie Lidze Konferencji.

Nie da się ukryć, iż kibice futbolowi z Polski pokładają naprawdę spore nadzieje w drużynie wicemistrza Ekstraklasy. Niesamowicie dobrze od samego początku eliminacji radzi sobie klub prowadzony przez trenera Marka Papszuna. Gra wicemistrza polskiej ligi prezentuje się bardzo dobrze dla widza i można dostrzec, iż został tam wdrożony konkretny projekt. Trzeba także w tym przypadku chwalić zarząd tej drużyny, który fenomenalnie dogaduje się z Papszunem. W taki sposób w Częstochowie został utworzony kolektyw, który będzie mógł rywalizować o puchary. Nie bez przyczyny futbolowi fani z Polski oczekują, że wicemistrz PKO Ekstraklasy będzie w stanie zakwalifikować się do Europa Conference League, ale także zdobędzie mistrzostwo ligi. W minionym sezonie ten cel był niezwykle blisko, jednak w ostatnich spotkaniach zabrakło już zespołowi Rakowa mocy. W czwartek wieczorem drużyna Rakowa Częstochowa rozgrywała mecz ze słowackim Spartakiem Trnawa. Sporo dziennikarzy sportowych uważało, iż wicemistrz Polski da radę bez bez większych komplikacji dać sobie radę z przeciwnikiem. W rozrachunku końcowym po 2 trafieniach Iviego Lopeza wicemistrz Ekstraklasy triumfował rezultatem 2 do 0. To zwycięstwo w dużym stopniu przybliżył ich do dostania się do 4 rudny kwalifikacji Europa Conference League.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy